Rólunk

rólunk

Tihany Yacht Club: Üdvözöljük honlapunkon

Amennyiben nyaralását tervezi, pihenni szeretne egy gyönyörű nyugodt környezetben, akkor látogasson el a történelmi emlékekkel, saját zárt partszakasszal bíró Tihany Yacht Clubba.

Családoknak, horgászoknak, vitorlásoknak egyaránt tudunk kellemes kikapcsolódást biztosítani. A Yacht Club a Balatonba benyúló, a tavat két medencére osztó Tihanyi-félsziget nyugati oldalán fekszik. Vonzerejét elsősorban a bencés apátsághoz kapcsolódó történelmi és kulturális emlékek adják. A múltba tett kirándulásokon és a strandoláson túl a környékben lehetőség nyílik egyebek között lovaglásra, csónakázásra vagy horgászatra is. Igény szerint tudunk kínálni csoportoknak, munkahelyi csapatoknak különböző programlehetőségeket. Ilyenek többek közt például: borkóstoló vagy kerti sütés a parti kemencénknél. Az 1934-be épült Tihany Yacht Club a kompkikötőtől nyugatra, Magyarország első, 1952-be létesített tájvédelmi körzetében található. A pesti piarista gimnázium 2-es számú cserkészcsapatának öregdiákjai építették az egykor késő Bauhaus jellegű csónakházat. A tervező építész, Virág Pál volt. Az épület a '70-es években egy nagyobb felújításon esett át, azóta folyamatosak a kisebb-nagyobb fejlesztések. A közvetlenül a vízparton elhelyezkedő, szezonálisan nyitva tartó, kétszintes szálloda, 20 db felújított szobával várja a kedves vendégeit. A szobák televízióval és hűtőszekrénnyel felszereltek. A hotel egész területén ingyenes Wifi-kapcsolat vehető igénybe. A szállás reggelivel valamint fél- és teljes panzióval foglalható. Szállodánk étterme a'la carte étlappal, menükkel, szendvicsekkel, emellett régi stílusú bárja és fedett terasza meleg időkben jéghideg, hűvösebb napokon forró italokkal várja vendégeinket. Parkolás a szálloda zárt parkolójában biztosított.